Продавець ООО "GOLFIN" розвиває свій бізнес на Prom.ua 4 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
92 відгуків
Новинки компании GOLFINНовинки
tovgolfin@gmail.com
+380986338010
+380678982140
+380506858165

МОЖЛИВОСТІ IP-КАМЕР

МОЖЛИВОСТІ IP-КАМЕР

IP-камера, так само відома як мережева камера – це елементарний комп'ютер з операційною системою на базі ядра Linux, який має так само мережеву карту для підключення до локальної мережі і об'єктивом для запису відео.

Переваги IP відеокамер перед аналоговими описані в попередній статті. Зазначу тільки, що якісну картинку з високим дозволом можна отримати лише за допомогою IP-камер. Оскільки, при аналоговому відеосигналі використовується система чергування телевізійних ліній (ТВЛ), у цифрових ж камерах - чергування ліній, забирається за допомогою технології послідовної розгортки. Вона так само здатна фіксувати быстродвижущиеся об'єкти чітко, без розмитості.

 

Отже розглянемо можливості мегапіксельних камер на прикладі моделі Hikvision DS-2CD2032-I

Hikvision DS-2CD2032-I

РОЗДІЛЬНА ЗДАТНІСТЬ ЗАПИСУВАНОГО ВІДЕО

Максимальна роздільна здатність описуваної IP-камери становить 2048х1536, що відповідає 3 Мегапікселями, однак при такому серйозному дозволі, процесор камери обмежує частоту кадрів в секунду до 20. У налаштуваннях камери можливо встановити дозвіл у 2 та 1,3 Мп з частотою 25 к/с.

 

скріншот з камери відеоспостереження в 3 Мп

Щоб було зрозуміло які найбільш поширені формати зображень використовуються в камерах на сьогоднішній день, ознайомтеся з таблицею нижче:

поширені формати відео відеозображень використовуються в камерах відеоспостереження

Цікаво, що за інформативністю IP-камера 5 Мп здатна замінити 12 аналогових камер, націлених на однакову територію.

ЩО ДАЄ ТЕХНОЛОГІЯ 3D DNR В IP-КАМЕРИ

На зображенні, яке передає камера відеоспостереження досить часто з'являються різні дефекти зображення, шуми.

Відбувається це із-за того, що навколо нас утворюється безліч електромагнітних полів від різних електронних пристроїв, які в свою чергу впливають на електронні компоненти камери, і як наслідок різні перешкоди, дрібні точки або дефекти з'являються на зображенні, яке передає камера

Технологія 3D DNR (digital noise recognition) програмно, шляхом аналізу і порівняння зображення успішно прибирає так званий "сніг" з картинки.

функція 3D DNR в цифрових камерах відеоспостереження

ЩО ДАЄ ФУНКЦІЯ DWDR  

D-WDR / Digital Wide Dynamic Range – це функція, що дозволяє використовувати камері відеоспостереження розширений динамічний діапазон з цифровою обробкою сигналу. Вона дозволяє добитися високоякісного відеозображення кадру, на якому одночасно присутні як яскраві, так і темні предмети.

 

D-WDR – це технологія зйомки зображень з затемненими ділянками, при якій затвор діафрагми відкривається двічі. При такій технології зйомки в перший раз використовується висока швидкість затвора, потім звичайна. Наклавши отримані кадри один на одного, можна отримати якісне зображення, на якому немає ні занадто яскравих ділянок, ні затемнених.

 

D-WDR використовується у фото - і відеокамерах, коли потрібно зняти ту ділянку, який зараз затемнений. Так, цю технологію відеоспостереження останнім часом часто застосовують у камерах стеження, якщо область, яку вони знімають, періодично потрапляє в тінь. З допомогою WDR можна якісно зняти обличчя людини, навіть якщо світло падає з-за його спини, і звичайна камера в цьому випадку фіксує лише темний силует.

 

Так само розрізняють програмний DWDR і апаратний WDR, останній використовують в більш дорогих моделях ip камер

функція D-WDR в камерах відеоспостереження

функція DWDR

КОДЕК H. 264 

H. 264 — стандарт стиснення відеоданих, прийнятий Міжнародною організацією по стандартизації (ISO). Також відомий як MPEG-4 part 10 і AVC (Advanced Video Coding)

Порівняно з MPEG2 (DVD-Video) і MPEG4 ASP (DivX, XviD), стиснення H. 264 працює істотно більш ефективно, забезпечуючи кращу якість зображення і менший обсяг файлу.

Щоб зрозуміти наскільки краще стиснення дозволяє досягти даний формат компресії, можна порівняти H. 264 формат стиснення HD MPEG-2. Відео формату HD MPEG-2 з роздільною здатністю 1920х1080 пікселів використовує швидкість потоку даних 12-20 Мбіт/с, в той час як H. 264 дозволяє відображати той же обсяг відео (1920х1080 пікселів) зі швидкістю потоку не більше 7-8 Мбіт/с, забезпечуючи якість відео не гірше, а часто навіть краще, ніж HD MPEG-2. Хочу зазначити, що даний формат, H. 264, був обраний в якості основного кодека для запису на оптичні диски нового покоління Blu-Ray і HD DVD.

МЕХАНІЧНИЙ ІК-ФІЛЬТР

Не можу не освітити таку важливу функцію як інфрачервона підсвічування, оскільки переоцінити важливість нічної відеозйомки – занадто багато злочинів відбувається саме в цей період, Таким чином, відеозапис буде незамінним джерелом інформації, який допоможе відтворити всю картину події в найдрібніших подробицях.

Отже, інфрачервоний фільтр – це спеціальний компонент відеокамери, який дозволяє фільтрувати непотрібний інфрачервоний спектр світла, що впливає на якість відеозображення в денний час доби або при достатньому рівні штучного освітлення.

Матриця відеокамери дуже чутлива до всього діапазону світлового випромінювання. І якщо людське око не здатне сприймати всю довжину спектру, то матриця відеокамери фіксує велику його частину, що може негативно впливати на якість відеозображення, так ні техніка, ні наші очі не можуть адекватно обробити отриману інформацію.

Механічний ІК-фільтр в камерах відеоспостереження

У зв'язку з цим, IP-камера Hikvision DS-2CD2032-I з інфрачервоною підсвіткою обладнана механізмом, який при достатньому рівні освітлення блокує весь інфрачервоний діапазон світла і передає лише ту довжину хвилі, яку в змозі побачити людське око (видиму неозброєним поглядом частина світу). Коли освітлення недостатньо, камера активує інфрачервону підсвітку і переводить відеозйомку в чорно-білий режим. Для того, щоб вловлювати інфрачервоне випромінювання від підсвічування (так як іншого джерела освітлення немає), дезактивується інфрачервоний фільтр.

Механічний інфрачервоний фільтр – це дуже важливий компонент, здатний значно поліпшити якість нічної зйомки, тому якщо ви збираєтеся проводити відеозйомку в тому числі і вночі – рекомендую звернути увагу на дану модель відеокамери з механічним іч-фільтром, з дальністю підсвічування до 30 метрів.

ТЕХНОЛОГІЯ POE (POWER OVER ETHERNET) 

Технологія Power over Ethernet (живлення через кабель Ethernet) давно відома у всьому світі і користується заслуженою популярністю при організації комутації різного мережевого обладнання.

Для підключення звичайної IP-відеокамери необхідно, принаймні, два типи кабелю живлення, по якому в пристрій передається електроенергія; і сигнальний (зокрема «вита пара»), по якому ip-камера передає сигнал на маршрутизатор, реєстратор. Однак при монтажі системи відеоспостереження не завжди є можливість встановлювати відеокамеру поблизу джерела живлення (розетки або БП). А так як довжина кабелю комплектного блоку живлення досить обмежена, виникає необхідність в прокладанні додаткового провідника, що не завжди зручно і дешево.

Технологія Power over Ethernet (живлення через кабель Ethernet) давно відома у всьому світі і користується заслуженою популярністю при організації комутації різного мережевого обладнання.

Технологія PoE (Power over Ethernet)

Там же, де PoE-інжектор вже впроваджений у відеореєстратор,- ніякого додаткового обладнання не потрібно. Це рішення зручно ще й тим, що мережевий відеореєстратор володіє тією кількістю PoE-інжекторів, що і каналів запису.

SMART ФУНКЦІЇ 

 

У цій моделі присутні і деякі інтелектуальні можливості, такі як перетин лінії, програмний датчик руху (огляд можливостей інтелектуальних камер, професійної лінійки від компанії HIKVISION читайте у статті Smart функції виокамер).

В принципі на цьому можна і обмежитися описом основних характеристик, не вдаючись в технічні тонкощі інших налаштувань.

На підставі вищевикладеного, вважаю, що інсталюємо у себе на об'єкті систему цифрових камер, ви йдете у ногу з часом, адже на сьогоднішній день розвиток IT-технологій йде в геометричній прогресії, про що, зокрема свідчить і перехід телебачення на цифрове мовлення. А вирішивши заощадити, вибравши аналогове відеоспостереження - в підсумку доведеться відповідати за миттєве старіння обладнання і не можливість його подальшої модернізації.

Приклад відео знятого 3 Мп IP-камерою. Переключіть дозвіл до 1080p, і розгорніть відео на весь екран. У максимальному дозволі 1440 youtube не коректно відображає відео

 

 

вид з 3-го поверху:

 

 

Таким чином, очевидно, що переваги IT-технологій відеоспостереження виглядають привабливіше навіть для звичайних, пересічних користувачів.